I see you | 3.díl

4. července 2013 v 20:19 | Anie* |  I see you

3.díl
Anie*"Dobře, tak tohle asi nebude ranní mlha." Zkontrolovala jsem Nialla jestli opravdu spí a tichounce nad něj vzlétla směrem k černé mlze. Už jsem byla přímo u ní. Vztáhla jsem k ní dlaň, ale v tom mi ta divná věc do sebe vsákla ruku. Nohama jsem se zapřela o strop a snažila se ruku vytáhnout. Nešlo to. Do toho, jako by se díky mě ta divná věc začala rozšiřovat.
"Sakra, co mám dělat?" tichounce jsem zaklela, když v tom mi to došlo. Zavřela jsem oči a zašeptala do ticha andělská slova. Slova o světle a čistotě. Z mé ruky, která byla pohlcena, se začala linout bílá záře. Tajemná věc, která jistě neměla v úmyslu si jen tak prostě kamarádsky pokecat, začala ustupovat. Nahoře v rohu místnosti se začala tvarovat do jakési ho klubka a vypadalo to, že to pohlíží na mě. Ani jsem si to nestačila prohlédnout a už se to velkou rychlostí řítilo ke mně. Zvedla jsem před sebe obě dvě ruce a nasměrovala v nich spoustu energie na obranu. Z mých rukou vyšlehl stříbřitě bílý blesk, který s řinčením protnul šedivou kouli. Ta se rozprskla a zmizela. Bohužel řinčení, které jsem při své obraně způsobila, probudilo Nialla. Ten stále ležel na posteli, ale už nespal. Jeho oči se dívaly na má bílá křídla a na to jak se nad ním vznáším. Boj bohužel zapříčinil i to, že zmizela má neviditelnost.
Mám pocit, že začíná otevírat pusu. Co teď? Ok, začínám panikařit. Co by na mém místě dělal Gunard? Slétla jsem k němu a pohladila ho po očích.
"Spíš, jenom spíš. Ok? Tohle je jen sen. Jsi pouze zmatený a tohle je výplod tvé velmi bujné fantazie. Takže co nastane teď?"
"Spánek." Zažvatlal, než znovu usnul.
Tak tohle mi musí někdo vysvětlit. Ani jsem se neohlídla po Niallovi a vylétla z pokoje, jako Drákula, který zdrhá před vanhelsingem. Při mém štěstí, když jsem byla znova v obývacím pokoji, za kuchyňskou linkou zrovna stál černovlasý mladík a pil mléko. Bohužel já jsem byla, tak chytrá, že jsem stále nebyla v kabátě neviditelnosti a on mě uviděl. Když uviděl má obří křídla, celý obsah mléčného výrobku se ocitl zpátky venku, bohužel ne zpět v krabici, ale přímo na sedačce, která byla vedle něj.
"Ehm, tohle je sen. Nic víc než jen sen." Chytla jsem ho za ruku a odvedla k volnému křeslu. Posadila ho do něj, zavřela mu oči a on ihned po mém doteku usnul.
Tentokrát už jsem byla natolik inteligentní, že jsem se zneviditelnila. Nasadila jsem nejvyšší rychlost a tak jsem už za chvíli stála naprosto nakvašena před Gunardem. Už jsem na něj chtěla spustit spršku otázek, když v tom jsem si všimla, že okolo to není tak klidné, jako vždy. Andělé místo toho, aby odpočívali, učili se či jen tak rozmýšleli, splašeně všude kolem poletovali. Většina z nich je mnohem starších než já. Moje rozčílené pocity se změnily do zmatených. Gunard se na mě podíval a já uviděla v jeho očích, že se na mě dívá vyděšeně.
"Etherai! Co se ti to stalo s rukou?" Pohlédla jsem na ni a uviděla hluboké drápance. Gunard si jí vzal do rukou a začal si rány prohlížet.
"Tebe to nebolí?"
"Pravděpodobně ne, když jsem si toho všimla až teď. Ale pokud bude následovat průběh, který si myslím asi tu moc dlouho jen tak stát v klidu nebudu. Myslím, že už to začíná štípat."
"Etherai nedělej si ze mě srandu."
"Omlouvám se. Byla jsem u svého svěřence a přímo nad ním se vznášela jakási mlha." Chtěla jsem pokračovat, ale Gunard mě hned doplnil.
"Napadl tě."
"Kdo?" vyvalila jsem na něj oči.
"Mlžný démon. Neptej se dál a běž si to ošetřit ke Caroline."
"Fuj. Které hovado polilo gauč mlíkem?" rozčiloval se Harry. Mezi tím se v křesle začínal probírat Zayne.
"Hej sorry já měl totálně šílený sen. Musel jsem být náměsíčnej." Se zívnutím prostě vysvětlil černovlasý mladík.
"Fajn, ale uklidíš si to ty." Spokojil se s vysvětlením kudrnáč a odebral se k televizi. Náhle se rozrazily dveře a v nich stál Niall.
"Který magor mi udělal ďuru do zdi?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama